Ugrás a fő tartalomra

CSIRKE FAR-HÁT

Azt mondja a haverom – az, amelyik még nálam is étkesebb, hogy nagyon boldogok az asszonnyal, mert hatóságilag „megolcsították” a csirke far-hátat. El is határozták, hogy a belőle készíthető ételeket eszik egy héten keresztül – a legkülönfélébb receptek útmutatásai szerint. Össze is állították a heti menüt, ami így néz ki, receptjeivel együtt!

Hétfő: Csirke far-hát gazdagon

Egy jómódú, elhízott jérce far-hátát sós vízben addig főzzük, ameddig az azt nem mondja, hogy most már elég, majd egy üres tányérra helyezve két pofára megtömjük magunkat vele. Az étel gazdagságát az adja, hogy kajolása közben egy dúsgazdag milliárdos fotóját nézegetjük az okos telefonunkon (ha van), miként eszi a kanadai királyrákot, vörös kaviáros mangósalátával, mindezek mellé Taste of Diamons pezsgőt kortyolgatva, luxusjachtja fedélzetén.

Kedd: Csirke far-hát szegényesen (kímélősen)

Ugyanúgy készül, mint a gazdag változat, csak itt egy girhes, magát agyontojt tikocska hátsófelét kell elfogyasztanunk – ha tetszik, ha nem. Fontos, hogy porcelán- tányér helyett olcsó virágkaspó-alátétből csipegessük ki a pipit, és ne nézegessük telefonunkon a jachtos palit, se azt, mit töm magába, és milyen drága pezsgővel öblíti azt le. Ez az ételváltozat azért kímélős, mert ha nem bámuljuk a telónkat evés közben, nem „fogy” annak az aksija sem.

Szerda: Mexikói csirke far-hát

Mint ahogy a nevéből is kitűnik, ez az ételkülönlegesség mexikói alapanyagokból készül.

Hozzávalók: egy hatlövetű colt (amivel a tyúkot leterítjük), néhány amigos (akik értenek a fegyverforgatáshoz), valami kevéske morzsolt kukorica, amit a tyúknak már nem volt ideje megenni, és amit a szafthoz adunk végül.

Fontos: a kukoricaszemeket ne együk ki az ételből, hanem túrjuk fel a tányér szélére – újrahasznosítás végett. Az így megtakarított takarmány elég lehet a következő csirke felneveléséhez is. Italként a tequila puro”-t ajánljuk bámulni - valamelyik belvárosi kirakatban!

Csütörtök: Magyaros csirke far-hát

Hozzávalók: egy kiló nagyon szép és friss borjúhátszín, egy haver (aki kölcsön ad rá), kis só, olaj és egy serpenyő.

Elkészítése: Vegyünk egy kiló borjúhátszínt kamatmentes hitelre, majd a hentesüzlet előtt az utcán, adjuk is el azonnal 300 forinttal drágábban. Ezen a háromszáz forinton (ugyanabban a boltban) vegyünk egy kiló csirke far-hátat, a megmaradt lóvét pedig vigyük vissza a havernak. Az így (0 forint befektetéssel) vásárolt farhátat otthon - tetszés szerint - elkészítjük, majd két pofára habzsoljuk. A magyarosságát az adja, hogy az utcai balekon kívül senkinek sem került pénzébe ez a kulináris élvezet.

Péntek: Embörös csirke far-hát, fatányéron

Hozzávalók: egy rideg tartáson felcseperedett egész csirke (amelyikből kinyerjük majd a far-hátat), egy embör (aki azt kinyeri), só, olaj és egy kétlapos rezsó.

Elkészítése: A kinyert farhátat egy serpenyőben addig sütjük a rezsó egyik lapján ameddig kell, majd serpenyőstől együtt áthelyezzük a másik platnira, hogy a farhát másik oldala is megsüljön. A két rezsólapos sütés előnye, hogy így nem keverednek az ízek fölöslegesen. Ha kész, akkor egy szögletes fatányérra tálaljuk. A szögletes fatányér azért jó, mert ha élére állítjuk azt (helyszűke miatt), akkor sem gurul le az asztalról. A gravitáció miatt előfordulhat, hogy a pipihús egy kicsit nyugtalanabb lesz rajta, ezért evés előtt azt a tányérhoz kell szögelni.

Szombat: Csirke far-hát jóasszony módra, flambírozva

Hozzávalók: egy darab csirke far-hát (felaprítva), egy jóasszony (egészben), kevéske kumisz, tepsi, búbos kemence.

Elkészítése: Az aprított csirke far-hátat a tepsibe helyezzük (gondosan ügyelve arra, hogy ne tévesszük össze az ott toporgó jóasszonnyal), majd búbos kemencében pirosra sütjük. A végén flambírozzuk házi készítésű kumisszal.

A kumisz elkészítése házilag: Vegyünk egy fejhető kancát, és fejjük meg! Egy pofányi kancatejet vegyünk a pofazacskónkba, majd csukott szájjal érleljük ott addig, amíg az meg nem erjed. Nyáron ez kb. négy nap, télen egy bő hét. Amikor 45 fokra szeszesedett, köpjük ki egy üres vödörbe, és ezt addig ismételgessük, amíg a friss kancatej el nem fogy a másik vödörből. Ha készen vagyunk, a Kumiszt üvegekbe töltjük, és hűtés nélkül tároljuk.

Figyelmeztetés! Az anyós elől dugni kell!

Vasárnap: Csirke far-hát nyereg alatt puhítva

Hozzávalók: egy hatóságilag befagyasztott csirke far-hát, egy nyereg, egy ló (rezsó helyett), bugylibicska, küszöb.

Elkészítése: A befagyasztott csirke far-hátat a nyereg és a ló közé tesszük, majd addig ügetünk velük körbe-körbe az udvaron, amíg a felhevült pacin a pipihús ki nem olvad, majd szép pirosra nem sül. (Vigyázni kell, hogy oda ne égjen végleg, mert akkor a szomszéd azt hiheti, hogy púpos lovunk van.) Az omlósra puhult far-hátat tálaljuk, és a küszöbön ülve, bugylibicska segítségével jóízűen elfogyasztjuk. Mivel ez egy rusztikus étel, a szervírozása nem igényli a nálunk megszokott, mindennapos rongyrázó tálalási formát, ezért ilyenkor a személyzetnek is szabad napot adhatunk.







Megjegyzések

Népszerű bejegyzések:

A proli, mint olyan

A proletariátus (latin proles „utód” szóból) kifejezést az alsóbb társadalmi osztály megjelölésére használják (tagjai a „proletárok”, röviden „prolik”). Eredeti meghatározásban azok az emberek, akik nem rendelkeznek vagyonnal. / Wikipédia / De, csak az eredeti „meghatározásban” !!!   Ma már mindenki tudja, hogy a proli mibenlét, nem vagyon, hanem mentalitás kérdése, szellemi, jellemi kategória. Lehet egy nincstelen szegény is talpig nagyszerű úriember - a szó nemesebb értelmében és egy többszörös milliomos újgazdag, vagy egy jól kereső, magas beosztású politikus is lehet ócska proli, ringy-rongy senkiházi, ha olyanok a belső tulajdonságai. Mert: A prolinak nincs szégyenérzete. Rávehető mindenre, meg annak az ellenkezőjére is. Befolyásolható, uszítható. A prolinak nincs nemzettudata. Majmol mindent, ami idegen. A nemzete történelmét elferdítve ismeri és terjeszti. Nemzete himnuszát nem énekli, jó esetben közömbös pofával, kénytelen - kelletve kivárja, hogy mások

Rénszarvas

- Adjon az Isten, Jani bá! Azt beszélik a faluban - miközben könnyesre röhögik magukat az emberek, hogy vadászni volt a messzi északon, és jobb híján ártatlan házi állatokat tetszett puskavégre keríteni. Azt mondják, hogy egy háziasított Rudolf nevű rénszarvas is a gyanútlan áldozatai között van. Úgy hírlik, hogy szegény pára annyira szelíd volt, hogy mit sem sejtve oda akart menni Jani bához, mire maga váratlanul lepuffantotta, mint egy veszett kutyát. Szegény, ott azon nyomban eldőlt, mint a krumplis zsák. De ez még semmi! Rá is tetszett térdelni a nyakára, és büszkén fényképezkedett, mint Kittenberger Kálmán annak idején Afrikában - a többmázsás elejtett hím oroszlánokkal. (Annyi különbséggel, hogy ő soha nem térdelt volna rá egy elejtett állat nyakára sem – tahó módon.) Meg aztán, annak ellenére, hogy a nyakán térdelt a jószágnak, nem tetszett észre venni a fülére rögzített krotáliát (bilétát), ami szegény Rudinak a házi „rendszáma” volt. Ilyen alapon, valamelyik jász, vagy csong

Hogyan tehetjük a válogatott futballcsapatunkat eredményesebbé?

1.) Gondosan válasszuk meg leendő ellenfeleinket!!!  A szűkös kínálat a következő: Grönland, Antarktisz, Vatikán, Nauru, Tuvalu, Marshall-szigetek, esetleg a Seychelle-szigetek. 2.) Érjük el a FIFA-nál, hogy – a hátrányos futballhelyzetünkre való tekintettel – a saját kapunkat 10 centivel az ellenfél kapuja mögött helyezhessük el, komoly fejtörést okozva ezzel az ellenfél csatárainak, mert így csak a saját kapujukon keresztül tudnák a miénkbe juttatni a labdát. Mindig öngólt kellene rúgniuk ahhoz, hogy nekünk is gólt rúghassanak. Így a legrosszabb eredményünk is csak a döntetlen lehetne.  3.) Ha a 2. pontban felvetett megoldás nem kivitelezhető, akkor legalább azt engedjék meg, hogy a kapunk a saját gólvonalunktól legalább egy méterrel hátrább kerüljön. Így a gólvonal alapvonallá alakulna át, és a labda azon túljutva nem középkezdést eredményezne, hanem kirúgást. A nyavalyás ellenfél meg csak nézne, mint kóbor kutya a küszöbön.  4.) A csapatunk felszerelésén is változtatni

A TÉLI "TERMÉS" NÉHÁNY DARABJA II.

Csendélet és vadász-témájú képek. VIRÁG CSENDÉLET - 50x40 cm. Olaj VADDISZNÓK IX. - 50x70 cm. Olaj HAJNALI ZSÁKMÁNY - 50x70 cm. Olaj VADDISZNÓK X. - 50x70 cm. Olaj ERDEI IDILL - 50x70 cm. olaj CSENDÉLET MAGDIKÁNAK - 50x40 cm. Olaj

Középkorban

- Ó, nagy királyom, engedd meg, hogy hason csúszva cserkésszem be a lábfejedet, és alázatosan nyaljam le róla az út porát – hűségem jeléül!  - OK, de ugye, te, koszos szolga, nem a "zsúrpubi" nevű trónkövetelőnek vagy az ügynöke? A szemed sem áll jól!  - A szemem azért nem áll jól, felséges nagyuram, mert méltóztattál katonáiddal kinyomatni az eredetit, ami miatt most az üvegszemeimmel vagyok kénytelen bámulni az uralkodói nagyságodat.  - Áh, most már emlékszem! Te vagy az, akit nem hagytunk az út szélén. Katonáim gúzsba kötve vonszoltak be a palota udvarára, hogy azután (a csőcselék szórakoztatására) 200 botütéssel leverjék rólad a hitelre vásárolt, hamisított farmergatyádat és az Adidas-nak hitt, szakadt bocskorodat is.  - Igen, én voltam az, akit ekkora kegyben méltóztattál részesíteni. Talán soha sem tudom meghálálni neked ezt a nemes gesztust! Családom, rokonaim, felebarátaim (azért fele, mert feleannyi eszük sincs, mint egy búgócsigának), mélyen meghajolnak u

valentin-NAP

valentin harcos, teljes fegyverzetben A rendszerváltásnak nevezett össznépi hipnózis óta ezernyi módon próbálják az arra alkalmas egyedeket a mély-hülyeség állapotában tartani vagy odajuttatni. Az egyik ilyen (import) maszlag a valentin-nap. (A másik meg a „halloween”, de erről majd később). Húsz éve erőltetik ennek a magyar hagyományoktól teljesen idegen, agyament marhaságokkal teletűzdelt bohócnapnak az elfogadtatását a magyar néppel, nyilván abból a megfontolásból, hogy a régi magyar szokásokat, hagyományokat, ünnepeket a feledés homályába taszítsák. Így is lehet a nemzettudatot gyengíteni, a hagyományokban is gazdag gyökereket elsorvasztani. Hogy miért is gyomorforgató, de mindenképpen röhejes az egész? 1.   Országunkat egy vagy maximum kettő Valentin lakja, ami ugye nem igen indokol ekkora fesztivált. Igaz, annak idején is kevés Sztálin nevű cimbora futkosott az utcákon idehaza, de „joszif” napon mégis kötelező volt örömködni mindenkinek. 2.   Mi az, hogy szerelmesek napj

A piros madár

Az alábbi képelemző tanulmány KOCSIS KATALIN munkája. 2008. Érdemes elolvasni! I. Művész korszakai, a munkásságára ható irányzatok, stílusa   Kocsis Katalin A művész munkásságát három, általa rokonszenvesnek tartott irányzat befolyásolta – a naturalizmus, a szürrealizmus és a realizmus. Ezek nem egymást követően, hanem sokszor egymással párhuzamosan is megjelentek festészetében – attól függően, hogy éppen melyik témához, melyik passzol a legjobban. A vadász és tájkép témáknál a naturalizmust szereti követni, a figurális és akt képek esetén a realizmust, míg az allegorikus témák esetén könnyen elkalandozik a szürrealizmus felé, ahol a képi meditáció sarkalhatja a nézőt. Vagyis nála nem a külső hatások szabják meg az irányzat megválasztását, uralkodását, hanem a kép mondanivalója, témája.     A stílus - az természetesen, mint minden művész esetében -, egyéni. Egy festő stílusát mindig az ecsetkezelés, a színvilág, és a képszerkesztés összessége adja meg. Ugyan kismértékben az é

Evolúció II.

Legutóbb ebben a témában a legilletékesebbel, mindannyiunk ősapjával (vagy ősanyjával) beszélgettem – egy 4,5 milliárd évet tisztességben megért mikroorganizmussal – aki segített megérteni a földi élet kialakulását, annak minden fonákjával együtt. Most megint eszmét cseréltünk, de a „történet” egyszerűbb kérdéseit feszegettem csak. Ebből ért a magamfajta – meg a nem magamfajta is.  Őspapi! Mondj valamit a tyúk és a tojás keletkezéséről, melyik látta meg először a napvilágot? (No meg a fazekat vagy a rántottás serpenyőt!)  A kérdés eleve elhibázott, mert nem számol egy harmadik szereplővel, a kakassal. Ha nincs kakas, nincs szaporodásra alkalmas tojás sem. Tehát nemcsak a tyúknak, de a kakasnak is elő kellett jönnie a semmiből, ráadásul ugyanakkor, mert ha elkerülik egymást időben és térben, akkor nincs „lamúr”, sem kis tojáska. Egyébként felháborító ez a feminista hozzáállás, ahogyan megpróbálják egyesek elhallgatni az egyik renitens leszármazottam szerepét ebben az „ügyben”. Ped

A festészetről szavakban

Az alábbi írást, mint interjú-alany adom közre , hátha vannak benne használható gondolatok. (KutMagazin 2008. október 11.) Beszélgetés Gergely Árpád festõmûvésszel   Szász István Szilárd (Szisz): Hogyan határozná meg önmagát egy bõvített mondatban? Gergely Árpád (G.Á.): Realista, szürrealista és naturalista autodidakta festõ és grafikus vagyok, aki néha szívesen kalandozik el az impresszionizmus ,,tájaira" is, ha a téma és a megrendelõ úgy kívánja. Baráti köreimben ragaszkodom a ,,semmilyen díjas ecsetforgató" címhez. Szisz: Mikor és hogyan került kapcsolatba a festészettel? G.Á.: Ez az egyik legnehezebb kérdés! Minden olyan ember, akit a sors az erre való hajlammal áldott meg (mármint ami a rajzkészséget illeti), az szinte már dedós korban kapcsolatba kerül ezzel a ,,mûfajjal", amitõl soha nem tud, de nem is akar szabadulni. A rajz és a festészet, gyermek és felnõttkorom kellemes élményei közé tartoznak, ami kapcsán hál' Istennek bõven voltak és vannak sikeré

Színek jelentéstartalma a pszichológia szemszögéből II.

Kocsis Katalin, a színek lélektani hatását elemző sorozatának a második része, amely a  zöldet  vizsgálja meg alaposan, egy-egy festményem példáján keresztül. Zöld A férfiak előszeretettel használják a zöldet és a kéket, mivel hideg, letisztult színek. Ezek amellett, hogy nyugalmat sugallnak, férfias színnek számítanak. A zöld a természetnek - tavasznak, a természet megújulásának, a növekvő életnek a kifejezője.  Szimbolizálja a fejlődést, harmóniát és a termékenységet. Különösen az örökzöld növényekhez kötődik termékenységi és halhatatlanságot kifejező szimbolika. Erős érzelmi összefüggés van a zöld szín és a biztonság között, mivel a zöldnek nagyszerű nyugtató ereje van (kórházak). A legpihentetőbb szín az emberi szem számára. A színskála "közepén" áll, kiegészítő színe a piros, s mivel a kék és a sárga elegye, jelöli egyben a színek hármasságát. Ebből adódik kétértékűsége is: lehet a fiatalság, a remény, a boldogság, ugyanakkor a változás az átmeneti